Program Coordinator/Indigenous Liaison Outreach

Program Coordinator/Indigenous Liaison Outreach
Wabowden School Cranberry Portage School Gympsumville School Waterhen School Gillam school Churchill School Rorketon School Opaskwayak Cree Nation (The Pas) Bloodvein Buffalo Point First Nation Chemawawin Cree Nation Bunibonibee Cree Nation Cross Lake First Nation Fox Lake Cree Nation God’s Lake First Narrows First Nation Northland Denesuline First Nation Manto Sipi Cree Nation (God’s River) Mathias Colomb First Nation Nisichawayasihk Cree Nation Sayisi Dene First Nation Shamattawa First Nation Tataskwayak Cree Nation (Split Lake) Wuskwi Sipihk First Nation York Factory Cree Nation War Lake First Nation St. Theresa Point First Nation Ebb & Flo First Nation Swan Lake First Nation Pine Creek First Nation Norway House Cree Nation Sagkeeng First Nation Brokenhead Ojibway Nation Dakota Plains Wahpeton Nation Fisher River Cree Nation Garden Hill First Nation Keeseekoowenin First Nation Kinonjeoshtegon First Nation Lake Manitoba First Nation Lake St. Martin First Nation Little Grand Rapids First Nation Little Saskatchewan First Nation Long Plain First Nation O-Chi-Chak-Ko-Sipi First Nation Pauingassi First Nation Peguis First Nation Pinaymootang First Nation Poplar River First Nation Red Sucker Lake First Nation Roseau River Anishinabe First Nation Sandy Bay Ojibway First Nation Sioux Valley Dakota Nation Wasagamack First Nation Birdtail Sioux First Nation

Wabowden School

Cranberry Portage School

Gympsumville School

Waterhen School

Gillam school

Churchill School

Rorketon School

Opaskwayak Cree Nation (The Pas)

Bloodvein

Buffalo Point First Nation

Chemawawin Cree Nation

Bunibonibee Cree Nation

Cross Lake First Nation

Fox Lake Cree Nation

God’s Lake First Narrows First Nation

Northland Denesuline First Nation

Manto Sipi Cree Nation (God’s River)

Mathias Colomb First Nation

Nisichawayasihk Cree Nation

Sayisi Dene First Nation

Shamattawa First Nation

Tataskwayak Cree Nation (Split Lake)

Wuskwi Sipihk First Nation

York Factory Cree Nation

War Lake First Nation

St. Theresa Point First Nation

Ebb & Flo First Nation

Swan Lake First Nation

Pine Creek First Nation

Norway House Cree Nation

Sagkeeng First Nation

Brokenhead Ojibway Nation

Dakota Plains Wahpeton Nation

Fisher River Cree Nation

Garden Hill First Nation

Keeseekoowenin First Nation

Kinonjeoshtegon First Nation

Lake Manitoba First Nation

Lake St. Martin First Nation

Little Grand Rapids First Nation

Little Saskatchewan First Nation

Long Plain First Nation

O-Chi-Chak-Ko-Sipi First Nation

Pauingassi First Nation

Peguis First Nation

Pinaymootang First Nation

Poplar River First Nation

Red Sucker Lake First Nation

Roseau River Anishinabe First Nation

Sandy Bay Ojibway First Nation

Sioux Valley Dakota Nation

Wasagamack First Nation

Birdtail Sioux First Nation